ISITMA TESİSATI

Isıtma sistemleri, kullanım mekanlarının istenen sıcaklıkta tutulabilmesi için iç ortamdan dış ortama (çevreye) olan ısı kaybının karşılanması prensibi ile çalışan sistemlerdir. Merkezi ve lokal (bölgesel) olarak iki ana başlıkta toplanabilir.

Merkezi ısıtma genel olarak, soğuk iklimlerdeki büyük yapılarda kullanılır. Sistem, kullanılacak akışkanı (su, hava veya buharı) ısıtmak için merkezi kazan veya ısıtıcı, ısıtılmış akışkanın dağıtımı için boru tesisatı ve ısıyı ortam havasına transfer etmek için nihai ısı ileticilerini (radyatör, fancoil, ısı apareyleri vs.) içerir. Nihai ısı ileticileri burada, ısıyı ortama konveksiyon (taşınım) yolu ile ileten bir ısı eşanjörüdür. Binalarda özel boruların zemin altına gömme yapılması ile zeminden ısıtma yapılan merkezi ısıtma tesisatları da mevcuttur.

Oteller, hastaneler, yönetim binaları, ofis binaları, endüstriyel tesisler, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, toplu konutlar, spor kompleksleri, eğlence merkezleri gibi yapıların ısıtma projelerinin yapımı ve uygulama işleri Albayrak Mühendislik olarak firmamızın konularındandır.

Ücretsiz Keşif Formu

ÜCRETSİZ KEŞİF
Open chat